Կառավարությունում կաթվածահար է եղել լրատվամիջոցների աշխատանքը: Անհավասար պայմաններ են ստեղծվել լրագրողների աշխատանքի համար: Նիստից մի քանի րոպե առաջ հայտարարվեց, որ նիստերի հիմնական դահլիճում տեխնիկական խնդիրներ կան, եւ նիստը տեղի է ունենալու այլ դահլիճում:
Նոր դահլիճից ուղիղ չի հեռարձակվում կառավարության նիստը: Մինչդեռ կառավարությունը դեռ մեկ շաբաթ առաջ հայտարարում էր այն մասին, որ նիստերը ֆեյսբուքում, տելեգրամում եւ յութուբում հեռարձակվելու է ուղիղ եթերում: Իսկ դահլիճում հայտնվել են քիչ թվով լրագրողներ, որոնք, ըստ կառավարության աշխատակիցների՝ «շուտ էին եկել, դրա համար են ներսում»:
Սակայն նշենք, որ «Հայկական ժամանակ»-ի լրագրողը, որը հավատարմագրված է կառավարությունում, առաջիններից էր, որ մտել էր նիստերի դահլիճ, բայց վարչապետի մամուլի խոսնակը եւ այլ աշխատակիցներ դուրս հրավիրեցին նրան եւ մի քանի այլ լրագրողների:
Այժմ անհասկանալի է, թե ինչ սկզբունքով են լրագրողների մի մասը հայտնվել նիստերի դահլիճում, իսկ մնացածը՝ դահլիճից դուրս: