ԱԺ-ում այս պահին շարունակվում է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու եւ նրան ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ դատախազի միջնորդագրի քննարկումը:
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այսօր միջնորդագրում հայտնեց, որ ձեռքբերված ապացույցները հիմք են տալիս Մանվել Գրիգորյանի գործով մեղադրանք առաջադրելու` ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռքբերելու եւ իր կնոջ` Նազիկ Ամիրյանի, դստեր` Այծեմնիկ Գրիգորյանի, Էջմիածին քաղաքի բնակիչներ Սեյրան Ազարյանի, Արմեն Հակոբյանի եւ այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ իրեն պատկանող առանձնատներում պահելու համար, ինչպես նաեւ մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակելու համար:
ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանից հետաքրքրվեց, թե բացի Մանվել Գրիգորյանից այլ անձինք ներգրավվա՞ծ են գործում, թե՞ ոչ: Ի պատասխան դատախազն ասաց, որ նշել է անուններ, որոնք մասնակցություն են ունեցել նրան մեղսագրվող արարքներից մեկին, այդ մասով արդեն իսկ մեկ անձի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել, մեկ անձի նկատմամբ այսօր պլանավորված է քրեական հետապնդում իրականացվել: