Փաշինյանի մոսկովյան այցը չափազանց կարեւոր է․ փորձագետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջիկայում նախատեսվող այցը Մոսկվա «չափազանց կարևոր է»։ Այս մասին նշում է քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը՝ կարեւորելով հատկապես այն հանգամանքը, որ այդ օրերին Մոսկվայում է լինելու նաեւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այս մասին հայտնել էր Վլադիմիր Պուտինի մամլո խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը: Փաշինյանը, ինչպես արդեն հայտնել ենք, մեկնելու է Մոսկվա՝ Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը ներկա գտնվելու համար:
«Այո: Նրան սպասում ենք ֆուտբոլի ժամանակ», - ասել էր Պեսկովը: Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետի մամլո խոսնակ Արման Եղոյանը հայտնել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ կմեկնի Մոսկվա:
«Փաշինյանի մոսկովյան այցը չափազանց կարևոր է։ Այն էլ այս փուլում, այն էլ արտգործնախարարների հաջողված հանդիպումից հետո։ Ճիշտ հաշվարկված քայլ է։ Մոսկվայի հետ այս փուլում ուղիղ շփումները կարևոր են։ Շատ բաներ Մոսկվայում չեն ընկալվում և որոշակի լարվածություն կա։ Այս առումով միակ մարդը, ով կարող է ռազմավարական դաշնակցի հետ էֆեկտիվ երկխոսություն տանել, դա հենց Փաշինյանն է», - նշում է Սուրեն Սարգսյանը։