Նախկին ՀՀԿ-ականը նշանակվեց Վայոց Ձորի մարզպետ
Քիչ առաջ կառավարության նիստի ժամանակ նշանակվեցին 8 մարզի ղեկավարներ: Ուշագրավ էր, թեեւ Վայոց Ձորի մարզպետի նշանակումը: Այս պաշտոնում նշանակվեց Արագած Սաղաթելյանը: Նա նախկին ՀՀԿ-ական է, եղել է Վայքի քաղաքապետ:
Տեղեկությունը, որ նա եղել է ՀՀԿ-ական, բայց կուսակցությունից դուրս է եկել, մեր զրույցում հաստատեց նաեւ ՀՀԿ կազմակերպչական հարցերի նախագահ Ռուբեն Թադեւոսյանը:
Նախարար Սուրեն Պապիկյանն առաջարկեց Աշոտ Սիմոնյանին նշանակել Արագածոտնի մարզպեզ, Գարիկ Սարգսյանին Արարատի մարզպետ, Ռոմանոս Պետրոսյանին Կոտայքի մարզպետ, Վահե Ղալումյանին Տավուշի մարզպետ, Կարեն Սարուխանյանին Շիրակի մարզպետ, Իշխան Սաղաթելյանին Գեղարքունիքի մարզպետ, Արագած Սաղաթելյանին Վայոց Ձորի մարզպետ, Հրանտ Մարգարյանին` Լոռու մարզպետ: Սյունիքի ու Արմավիրի մարզպետները չփոխվեցին: