Գարեգին Չուգասզյանը շուրջ 30 օրյա հացադուլից հետո քիչ առաջ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման արդյունքում որոշեց դադարեցնել հացադուլը:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց էր ունեցել «Հիմնադիր խորհրդարան»-ի նախագահ Գարեգին Չուգասզյանի հետ՝ խնդրելով նրան դադարեցնել շուրջ մեկ ամիս շարունակվող հացադուլը, իսկ քիչ առաջ նրանք հանդիպել էին:
Գարեգին Չուգազյանը ձերբակալվել էր ապրիլի 24-ին՝ Եղեռնի հուշահամալիր այցից հետո, մինչ այդ, նա մի քանի տարի ընդհատակում էր, որոնվում էր 2016 թվականից՝ ՊՊԾ գնդի գրավումից հետո: Ընդհատակից դուրս էր եկել ապրիլի 23-ին՝ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի օրը: Մայիսի 11-ին Գարեգին Չուգասզյանն ազատ արձակվեց, փոխվեց խափանման միջոց կալանքը, այդ ժամանակ նա արդեն հացադուլի մեջ էր:
Ամենայն հավանականությամբ, հացադուլը կդադարեցնեն նաեւ Արայիկ Խանդոյանն ու Աշոտ Պետրոսյանը, ովքեր հացադուլ էին հայտարարել՝ ի աջակցություն Չուգասզյանի: