Ազատ է արձակվել նաեւ Շանթ Հարությունյանի ընկերը՝ Վարդան Վարդանյանը
2013 թվականի նոյեմբերի 5-ի գործով այսօր «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ից ազատ է արձակվել «Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ Շանթ Հարությունյանի ընկերը՝ ազատամարտիկ Վարդան Վարդանյանը: Նա դատապարտվել էր 5 տարվա ազատազրկման:
Մեր զրույցում նրա պաշտպան Ինեսա Պետրոսյանն ասաց, որ թե Վարդանյանի եւ թե Լիպարիտ Պետրոյանի պատժի կրման տեսակը կիսաբացից փոխվել է բաց տիպի ռեժիմի եւ այժմ նրանց օրենքով սահմանված կարգով տրամադրվել է արձակուրդ:
Վարդանյանը մի քանի անգամ դիմել է պայմանական վաղակետով ազատ արձակվելու համար, սակայն մերժում ստացել:
Նա մեղավոր է ճանաչվել խուլիգանության համար. ձերբակալվել էր 2013 թվականի նոյեմբերի 5-ին Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած բախումների ժամանակ: Այս գործով այժմ ազատազրկված Է մնում Շանթ Հարությունյանը: