Ես այն մարդը չեմ, որ ճնշումների տակ կարծիքս փոխեմ. քաղաքականության մեջ ոչինչ չի բացառվում
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ երեկ ՀՀԿ նիստ է եղել, որտեղ որոշել են, որ երեկվա Նիկոլ Փաշինյանի հետ հարց ու պատասխանների ընթացքում իրենք բոլոր հարցերի պատասխանները չեն ստացել, այսօր կշարունակեն հարցեր ուղղել:
Վահրամ Բաղդասարյանն այդպես էլ որեւէ հստակ պատասխան չտվեց՝ վարչապետի թեկնածուի քվեարկության մասին: Խոսելով սեփական որոշման մասին, Վահրամ Բաղդասարյանը նշեց, որ ինքն այն անձը չէ, որին կկարողանան ճնշումների տակ ստիպել փոխել իր որոշումը:
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նաեւ ասաց, որ քաղաքականության մեջ ոչինչ չի բացառվում, Հայաստանը, անպայման վարչապետ կունենա, որովհետեւ երկիրն առանց վարչապետ մնալ չի կարող, իրենք հակված են առավել շատ միասնական որոշում կայացնելուն, իսկ քվեարկությունը կերեւա, երբ ավարտվի: