ԱՄՆ Պետքարտուղարության խոսնակ Հեզեր Նաուերթը հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին Հայաստանի ժողովուրդը եւ նրա ընտրյալ առաջնորդները նոր կառավարություն ձեւավորելու գործընթացին սկիզբ դնելու պատմական հնարավորություն ունեն, տեղեկացնում է «Ամերիկայի Ձայնը» ռադիոկայանը:
«Մենք կոչ ենք անում բոլոր կողմերին կառուցողական դիրքորոշում որդեգրել եւ իշխանության խաղաղ փոխանցումը իրականացնել Հայաստանի Սահմանադրությամբ ամրագրված կարգով եւ օրենքի գերակայության սահմաններում:
Մենք ակնկալում ենք սերտորեն համագործակցել նոր կառավարության հետ՝ հաշվի առնելով Միացյալ Նահանգների եւ Հայաստանի ընդհանուր շահերի բազմաթիվ ոլորտներն ու ուղղությունները:
Որպես Հայաստանի բարեկամ եւ գործընկեր, մենք կոչ ենք անում հայ ժողովրդին գնալ երկխոսության՝ ինքնիշխան պետության ապագան ժողովրդավարական եւ խաղաղ ճանապարհով ձեւավորելու նպատակով»,- ասել է նա: