ՀՀ չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի երդմնակալությանը հրավիրված հյուրերն այս պահին ժամանում են Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր, որտեղ Ազգային ժողովի հատուկ նիստում տեղի է ունենալու Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիան:
Քիչ առաջ ժամանեցին Ծառուկյան խմբակցության որոշ պատգամավորներ. մասնավորապես՝ Գեւորգ Պետրոսյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ խմբակցության նիստ է եղել եւ որոշվել է, որ իրենց բոլոր պատգամավորները պետք է ներկա գտնվեն միջոցառմանը: Մեր ճշտող հարցին՝ Գագիկ Ծառուկյանը եւս գալո՞ւ է, Պետրոսյանը նշեց, որ նրա որոշման հետ կապված տեղեկություն չունի: Այնուհետ Գեւորգ Պետրոսյանին հիշեցրեցինք խորհրդարանական ընդդիմության այն հայտարարությունների մասին, որ Արմեն Սարգսյանը ՀՀ քաղաքացիություն ընդունել է այն ժամանակ, երբ իրեն Հայաստանում որեւէ պաշտոն են առաջարկել: Պատգամավորից հետաքրքրվեցինք՝ արդյո՞ք սա արհամարհական վերաբերմունք չէ, վերջինս նշեց, որ խորությամբ չի ուսումնասիրել Արմեն Սարգսյանի կենսագրությունը:
Նաեւ նշեցինք, որ Մարզահամերգային համալիրի հարակից տարածքում լրագրողները մեծ դժվարությամբ են իրականացնում իրենց մասնագիտական գործունեությունը: Նրանց նույնիսկ թույլ չեն տալիս աստիճաններով բարձրանալ գլխավոր մուտքի մոտ:
Հալաբյան փողոցի կողմով հազվադեպ պաշտոնյաներ են գալիս, ինաուգուրացիայի հյուրերն իրենց մեքենաներով միանգամից բարձրանում են ՄՀՀ գլխավոր մուտքի մոտ:
Խորհրդարանական ԵԼՔ խմբակցության որեւէ պատգամավոր ՀՀ չորրորդ նախագահի երդմնակալության արարողությանը չի մասնակցելու: