Մոսկվայի «Բուրգեր Քինգ»-ում ծխի պատճառով տարհանել են առևտրի կենտրոնի հազարավոր այցելուների
ՏԱՍՍ գործակալությայն հաղորդմամբ՝ Մոսկվայի «Աֆիմոլլ» առեւտրի կենտրոնում գտնվող «Բուրգեր Քինգ» արագ սնննդի կենտրոնում ծխի առկայության պատճառով ավելի քան 6 հազար մարդ է տարհանվել:
Այս մասին հայտնում է ՌԴ-ի արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը: Նշվում է, որ տեղում աշխատում են փրկարարներն ու հրշեջները: Նրանք ստուգել են տարածքում հրդեհի հնարավոր գաղտնի օջախների առկայությունը: Ստուգումների արդյունքում՝ հրդեհի օջախ չի հայտնաբերվել: Ծխի պատճառ է դարձել ռեստորանում ուտեստի պատրաստման գործընթացը:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ապրիլի 2-ին, պայթյուն էր տեղի ունեցել Երեւանի կենտրոնում տեղակայված «Բուրգեր Քինգ» արագ սննդի կենտրոնում, որի հետեւանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով՝ բուժօգնության է տեղափոխվել 8 քաղաքացի: