Հայ-ռուսական ակումբն ԱԺ-ի կենտրոնից «աքսորում են» ծայրամասեր՝ տեսանելի դաշտից դուրս
ՀՀ Ազգային ժողովում գործող հայ-ռուսական խորհրդարանական ակումբը տեղափոխում են մարդկանց աչքից հնարավորինս հեռու տարածք: ՀԺ-ն տեղեկություն էր ստացել, որ սույն ակումբն առաջիկայում դադարեցնելու է գործունեությունը:
Հայաստանում պուտինյան ակումբների եւ ՀՀ ԱԺ հայ-ռուսական խորհրդարանական ակումբի հիմնադիր Անդրանիկ Նիկողոսյանը, սակայն մեր թղթակցի հետ զրույցում պնդել է, թե նման բան չկա, պարզապես Ազգային ժողովի աշխատակազմն ակումբին հատկացրել է այլ տարածք: Այն երրորդ հարկից տեղափոխվում է այլ հարկ, բայց առայժմ պարզ չէ՝ կոնկրետ ուր: «Փոփոխությունից հետո մի քիչ վերանորոգման աշխատանքներ են լինելու եւ ակումբն էլի իր աշխատանքերը կշարունակի: Տարածքը փոխելու հետ կապված մենք խնդիր չենք տեսնում: Վերանորոգման աշխատանքներ են գնում, դրա հետ է կապված»,- ասել է Նիկողոսյանը:
Ակումբը բացվել է 2013թ.-ի դեկտեմբերի 3-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ՀՀ կատարած այցի ժամանակ: Ակումբի նպատակն է՝ ավելի սերտացնել հայ-ռուսական դարավոր բարեկամական կապերը: Ի դեպ, երբ ակումբը բացվեց, տեղակայված էր ԱԺ-ի կենտրոնում՝ 2-րդ հարկում, գրադարանի հարեւանությամբ, սակայն քիչ-քիչ ծայրամաս են ուղարկում՝ ոչ տեսանելի հատված: