Վթարի է ենթարկվել Մոսկվայից Երեւան ուղեւորվող ավտոբուսը. 2 զոհ, 8 վիրավոր
Ռուսասանի Պավլովյան շրջանում Մոսկվայից Երեւան ուղեւորվող ավտոբուսն այսօր առավոտյան` ժամը 8։40 վթարի է ենթարկվել. կան զոհեր եւ վիրավորներ:
Ինչպես հայտնում է Վորոնեժի տրանսպորտի վարչությունից, ավտոբուսը բախվել է Վորոնեժից եկող բեռնատարին։ Վթարի հետեւանքով 8 մարդ վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Նշվում է նաեւ, որ ավտոբուսի ու բեռնատարի վարորդները տեղում մահացել են ։
«Մոսկվայից Հայաստան ուղեւորվող ավտոբուսը ավտոճանապարհին վազանցել է կայանած ավտոմեքենային, դուրս եկել հանդիպակաց երթուղի, որտեղ բախվել է դիմացից եկող բեռնատարին։ Վարորդները տեղում մահացել են»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդվում է, որ ավտոբուսում եղել է 50 ուղեւոր է, բոլորը ՀՀ քաղաքացիներ։ Նրանցից 8-ը վիրավորվել է եւ տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Բեռնատարը, որի վարորդը մահացել է, ունեցել է Սանկտ Պետերբուրգի գրանցում։ Քայլեր են կատարվում զոհվածների ինքնությունը պարզելու համար։