Երեւանի ավագանու կին անդամներին 20 հազարական դրամներ են նվիրել. ոմանք տեղում չեն եղել
Երեւանի քաղաքապետարանը մայրաքաղաքի ավագանու եւ աշխատակազմի կին անդամներին նվեր քարտեր է բաժանել: «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի դարձավ, որ նվեր քարտերում առկա գումարը կազմել է յուրաքանչյուրին 20 հազարական դրամ: Քարտերը ձեռք են բերվել Ամերիա բանկից: Նվեր քարտերից բացի նրանք մեկական ծաղիկ եւ բացիկ են ստացել:
Երեւանի ավագանու «Երկիր ծիրանի» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասել, էր որ իրենց խմբակցության երեք կանայք չեն ստացել նման նվերներ: Քաղաքապետարանի  տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետը Արթուր Գեւորգյանն էլ tert.am-ին փոխանցել էր, որ նվեր քարտերը բաժանվել են այն կին աշխատակիցներին, որոնք գտնվել են քաղաքապետարանում: Եթե «Երկիր ծիրանի» խմբակցության անդամները լինեին այնտեղ, ապա նրանք էլ կստանային, սակայն չի հստակեցրել, թե այնուամենայնիվ, իրենց հասանելիք նվեր քարտերը կտրամադրե՞ն նրանց, թե՞ ոչ:
Նշենք, որ ավագանու «Երկիր ծիրանի» խմբակցության կանանցից բացի, ավագանիում կա եւս 15 կին անդամ: Յուրաքանչյուրին 20 հազարական դրամ տրամադրելու պարագայում ստացվում է 300 հազար դրամ: Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կին անդամների թվաքանակը պարզել մեզ չհաջողվեց, քանի որ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գեւորգյանը մեր հեռախոսազանգերին չպատասխանեց: