Մարտի 2-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը։
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ նախագահի եւ վարչապետի հետ:
Կառավարությունում կկայանա Կարեն Կարապետյանի եւ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի առանձնազրույցը, որին կհաջորդի պատվիրակությունների հանդիպումը ընդլայնված կազմով: Բանակցությունների ավարտին երկու երկրների վարչապետները հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաեւ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Գիորգի Կվիրիկաշվիլին կհյուրընկալվի նաեւ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում:
Հիշեցնենք, Կվիրիկաշվիլին Հայաստան պետք է ժամաներ դեռ անցած դեկտեմբերի 1-ին, սակայն այցը հետաձգվեց: Նույն ամսին Վրաստան այցելեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: