Էրդողանը փոխել է տվել Աթաթուրքի պատվին անվանակոչված մարզադաշտի անունը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն առաջարկել է անվանափոխել Էսքիշեհիր քաղաքում կառուցված մարզադաշտը, որն ի սկզբանե կրում էր Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադիր Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրքի անունը:
Ըստ թուրքական «Tgrthaber.com.tr»  կայքի՝ այդ մասին տեղեկացրել է «Էսքիշեհիր սպորտ» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Հալիլ Ունալը: Պատմել է, որ օրեր առաջ Էսքիշեհիր այցելած Էրդողանի հետ հանդիպման ժամանակ նախագահն առաջարկել է մարզադաշտն անվանակոչել ակումբի հովանավոր «ETİ» ընկերության անունով:
«Մարզադաշտի անվանափոխության հարցով նախագահի հետ խորհրդակցեցի: Ամեն դեպքում նա է մեզ համար կառուցել տվել այս մարզադաշտը, նրա հետ պիտի քննարկեի թեման: Նախագահն ասաց, որ մարզադաշտին կհամապատասխանի «ETİ» ընկերության անունը: «ETİ»-ի եւ մեր ակումբի միջեւ բարեկամական հարաբերություններ կան: Շնորհակալություն ենք հայտնում հանրապետության նախագահին՝ աջակցության համար»,- ասել է ակումբի նախագահը:
Նշվում է, որ «Էսքիշեհիր սպորտի» նորակառույց մարզադաշտի համար «Աթաթուրքի անվան մարզադաշտ» անունը բավարար ժողովրդականություն չի վայելել ֆուտբոլասերների շրջանում՝ ավելի շատ կիրառվել է Էսքիշեհիրի նոր մարզադաշտ անվանումը: Այդ պատճառով էլ անվանափոխության որոշում է կայացվել: