Այսօր, երբ ՀՀ չորրորդ նախագահի Հանրապետական կուսակցության թեկնածու, Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանն այցելել էր ԵՊՀ, համալսարանի անվտանգության աշխատակիցները լարգրողներից, պաշտպանում էին շենքը՝ սահմանափակելով վերջիններիս մուտքը:
Սկզբում հայտնեցին, որ միայն երկու լրագրող կարող է բարձրանալ, հետո պարզվեց՝ համալսարանի գիտխորհդրի անդամների հետ հանդիպումը փակ է, և լրագրողներն անգամ իրավունք չունեցան բարձրանալ գիտխորհդրի դահլիճի մոտ:
Արմեն Սարգսյանի մեքենան՝ Երևանի պետական համալսարանում
Աշխատակիցները պնդում էին, որ Արմեն Սարգսյանն իջնելու է ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի մուտքով, և որ լրագրողներն այնտեղ սպասեն վերջինիս, սակայն պարզվեց, որ Արմեն Սարգսյանը համալսարանից դուրս է եկել այլ ֆակուլտետի ելքով: