Արմեն Սարգսյանը շրջում է կնոջը պատկանող թանկարժեք մեքենայով (լուսանկարներ)
Նախագահի ՀՀԿ-ի թեկնածու, Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը երեկ ՀՀԿ-ի եւ ՀՅԴ-ի գրասենյակներ էր այցելել «Cadillac Escalade» ավտոմեքենայով: «Հայկական Ժամանակ»-ին հայտնի դարձավ, որ «55 VV 077» պետհամարանիշով «Cadillac Escalade» ավտոմեքենայի սեփականատերը Արմեն Սարգսյանի կինն է՝ Նունե Սարգսյանը: Սարգսյանների կողմից Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրերից որեւէ մեկում այս մեքենայի մասին հիշատակում չկա:
Արմեն Սարգսյանի գրասենյակի հանրային կապերի աշխատանքը համակարգող Հասմիկ Պետրոսյանից հետաքրքրվեցինք՝ ո՞ւմ է պատկանում Սարգսյանին սպասարկած «Cadillac Escalade» ավտոմեքենան: «Մեքենան ընտանեկան սեփականություն է»: Ճշտող հարցին՝ այդ դեպքում ինչո՞ւ հայտարարագրված չէ իր կամ տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հայտարարագրում, Հասմիկ Պետրոսյանը պատասխանեց, որ մեքենան իսկապես Նունե Սարգսյանի անունով է ձեւակերպված, սակայն հայտարարագրում բացակայում է այն պատճառով, որ ձեռք է բերվել 2013 թվականից առաջ: Պաշտոնյաների հետ փոխկապակցված անձինք ներկայացնում են միայն տարեկան հայտարարագիրը:
Նունե Սարգսյանին պատկանող «Cadillac Escalade» ավտոմեքենայի տարեթիվը մեզ հայտնի չէ, որի պատճառով հնարավոր չէ ճշգրիտ պարզել, թե որքան արժե այն: Այդուհանդերձ 2011 թվականի արտադրությամբ «Cadillac Escalade»-ի շուկայական գինն այսօր կազմում է շուրջ 20 հազար դոլար, սակայն այն ձեռք բերելու ժամանակ, բնականաբար, շատ ավելի թանկ էր լինելու: