Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է. Լարսը բաց է
ՀՀ տրանսպորտի,կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է,  որ  հունվարի 16-ին՝ 09:30-ի դրությամբ, Արթիկ-Ալագյազ, Աշոցք-Բավրա, Գորիս-Սիսիան  ճանապարհահատվածներում եւ Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ավտոճանապարհներին կատարվում են  աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ: Նշվում է նաեւ, որ ՀՀ միջպետական եւ հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
ՄԻեւնույն ժամանակ Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ  տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 16-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա-Լարս բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար: