Թուրքական «Բեշիքթաշ» ֆուտբոլային ակումբը Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի վրա «աչք է դրել»,- գրում է թուրքական kanalahaber.com-ը:
«Բեշիքթաշի» կազմից բրազիլացի կիսապաշտպան Անդրեաս Թալիսկայի հետ պայմանագիրը շուտով ավարտվում է, եւ ակումբում մտածում են նրան փոխարինել Մխիթարյանով: Եվ երբ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մարզիչ Ջոզե Մոուրինիոն ակնարկել է, որ այլեւս Մխիթարյանին չի տեսնում իր թիմում, «Բեշիքթաշի» ղեկավարությունը հայ ֆուտբոլիստին ձեռք բերելու համար «գործի է անցել»:
Դեկտեմբերի 13-ին Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 17-րդ տուրի «Բուրնմութի» դեմ խաղից հետո «Մանչեստեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ասել է, որ որոշ խաղացողների դերն այս շրջանում ավելի է կարեւորում, քան կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանինը:
Իտալական մամուլն էլ գրում էր, որ «Մանչեստեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն բանակցություններ է վարում իտալական «Ինտերի» հետ` Հենրիխ Մխիթարյանին պորտուգալացի կիսապաշտպան Ժուաու Մարիուի հետ փոխանակելու հարցով: