Ինչպես մեկ զանգը ՀԷՑ-ի պլանային անջատման պլանները փոխեց
Այսօր խմբագրություն 11:00-ի սահմաններում ահազանգ ստացվեց Կիլիկիա թաղամասի բնակիչ Մուշեղյանից: Նա բողոքում էր, որ իրենք եւ էլի մի քանի տան բնակիչներ, 4 օր շարունակ՝ մինչեւ երեկո, ի տարբերություն մնացած հարեւանների լույս չունեն: Իսկ մյուս հարեւաններն, ըստ նրա՝ լույս ունեին, որովհետեւ հոսանքի երկրորդ գիծ ունեն: Ահազանգի հետքերով ՀԷՑ հասարակայնության եւ կապերի բաժնից մեր հարցին ի պատասխան ասացին, որ այսօր այդ թաղամասում պլանային անջատում է եղել, եւ կտեւի մինչեւ ժամը 16:00-ն:
Հարցին, թե երեկ եւ անցած օրերին ինչո՞ւ են անջատումներ եղել, աշխատակիցը խոստացավ ճշտել եւ հետ զանգել: Զանգ չեղավ աշխատակցից, փոխարենը քաղաքացի Մուշեղյանը նորից զանգեց եւ ասաց, որ լույսերը զարմանալիորեն տվել են:
Ի՞նչն էր իրական պատճառը, եւ ինչպես է մեկ զանգը մինչեւ ժամը 16:00-ն տեւող պլանային անջատումների պլանները փոխում, դժվար է ասել: