Ուսանողների քայլերը ճիշտ են. Արամ Սարգսյանը ուսանողներին խորհուրդ չի տա՝ ինչ անել
«Մի քիչ սեղմեցիք, վարչապետով բանով ընդունեցին», այս մասին Աժ-ի դիմաց հավաքված ուսանողների հետ հանդիպմանն ասաց Ելք խմբակցության պատգամավոր Արամ Սարգսյանը` նշելով, որ ինքը քաղաքական մարդ է, չի ցանկանա խորհորդներ տալ ուսանողներին:
«Երիտասարդության առավելությունը նրանում է, որ իրենք անկանխատեսելի են: Այն, ինչ որ ուսանողությունն անում է, համարում եմ ճիշտ: Ես հակված չեմ քննադատելու այն մարդկանց, ովքեր սեփական առողջությունը վտանգի տակ դնելով, քայլերի են գնում: Որպես մարդ, իհարկե, կոչ կանեի հացադուլից դուրս գալու, որովհետեւ, եթե հացադուլ անելով էդ խնդիրը լուծվեր, ես էլ հացադուլ կանեի, բայց հանրապետական մեծամասնությունը տենց բաների չի նայում, խնդիրները այլ հարթության վրա է դրել: Բայց ուսանողությունը անկանխատեսելի է, ես չգիտեմ վաղը ինչ կանի: Իմ ունեցած փորձը բոլորիդ աչքի առաջ է եղել, ժամկետ ենք տվել, եկենք ենք նախագահականի մոտ, դժբախտաբար մեր քայլերը օգուտ չեն տվել, դեռ ընդդիմություն եմ, ու այդ առումով զերծ կմնամ խորհորդներ տալուց»:
Միևնույն ժամանակ պատգամավորն ասաց, որ ինքը դեմ է քվեարկելու տարկետումը սահմանափակող օրինագծին, ելույթներով հիմնավորելու է իր տեսակետը: Ուսանողների հետ հանդիպման է եկել նույն խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը: