Թուրքիայի մայրաքաղաքում 1.500 ոստիկաններով լայնամասշտաբ գործողություն է սկսվել
Թուրքիայի մայրաքաղաքում ոստիկանական ուժերը լայնամասշտաբ գործողություն են իրականացրել` ձերբակալելով Իսլամական պետություն ահաբեկչական խմբավորման ենթադրյալ անդամների: Արդեն ձերբակալվել է 110 մարդ, գրում է aa.com.tr-ն:
Գործողությանը 1.500 ոստիկան է մասնակցում: Նրանք ստուգումներ են իրականացնում Անկարայի 250 հասցեներով: Նրանք 245 մարդու ձերբակալման օրդեր ունեն:
Գործողության ընթացքում նրանք առգրավում են նաև փաստաթղթեր և թվային կրիչներ, որոնք նրանց դիտարկմամբ վերաբերում են Իսլամական պետության հետ ձերբակալվողների կապերին:
Օգոստոսից սկսած Թուրքիայի ոստիկանությունը երկրի մեկ այլ` խոշորագույն քաղաքում` Ստամբուլում ավելի քան 100 նման գործողություն է իրականացրել` ձերբկալելով ավելի քան 1000 կասկածյալի: