Ադրբեջանում նախագահի աթոռին հավակնող նոր անուն է շրջանառվում
Ադրբեջանում Ֆրենկ Էլկապոնի անունով հայտնի գործարար Ֆիզուլի Մամեդովը քննարկում է 2018-ին կայանալիք նախագահի ընտրություններին մասնակցելու հնարավորությունը, գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Գործարարը ֆեյբուքի իր էջում օնլայն քվեարկություն է կազմակերպել հարցով, թե ո՞ւմ կտան Ադրբեջանի քաղաքացիներն իրենց ձայնը Ադրբեջանի նախագահական ընտրություններում: Առաջարկված թեկնածուներից մեկը հենց նա է նշված:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տեղեկություններով, Մամեդովը 90-ականներին մեկնել է Ռուսաստան, այնտեղ հարստություն կուտակել: Ամուսնացել է իտալուհու հետ, փոխել անունը և չի թաքցնում իր հիացմունքը 30-ականների ամերիկյան կինոհերոս գանգստեր Ալ Կապոնեի հանդեպ:
90-ականների վերջին վերադարձել է Ադրբեջան, ստեղծել կուսակցություն, թերթ: Անհաջող քաղաքական գործունեության վրա միլիոններ ծախսելուց հետո վերադարձել է Ռուսաստան, որտեղ մի քանի անգամ ձերբակալվել է:
Մամեդովի անունը շրջանառվում է խարդախությունների և նույնիսկ թմրանյութերի վաճառքի  վերաբերյալ սկանդալներում: Վերջին անգամ ձերբակալվել է թմրանյութեր մշակելու մեղադրանքով: Վերջին տարիներին հազվադեպ է Ադրբեջան այցելում: