Ալավերդիում նորից թեժ ընտրություններ են սպասվում. ո՞ւմ վրա կկանգնի ՀՀԿ-ի ընտրությունը
Նոյեմբերի 5-ին Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքում համայնքների խոշորացման ընտրություններ են, որի ժամանակ նաեւ քաղաքապետ են ընտրելու: Ալավերդին հերթական անգամ, կարծես թե, թեժ ընտրություն է խոստանում: Չնայած քաղաքապետի թեկնածուների առաջադրումը դեռեւս սկսված չէ, սակայն արդեն իսկ շրջանառվում է երկու հավանական թեկնածուի անուն: Խոսքը վերաբերում է գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ-ական Կարեն Փարեմուզյանին եւ «Էյ Սի ՓԻ» ընկերության տնօրեն, «Վալեքս»  ընկերությունների խմբի ղեկավար Վալերի Մեջլումյանի եղբոր աղջկան՝ Լուսինե Մեջլումյանին:
Լուսինե Մեջլումյանին հանրապետական կուսակցությունը պատգամավորության թեկնածու էր առաջադրել վերջին ԱԺ ընտրություններում՝ ռեյտինգային ընտրակարգով: Մեջլումյանը, սակայն, պատգամավոր այդպես էլ չդարձավ: Եւ հիմա իշխող հանրապետականը, Ալավերդիում շրջանառվող լուրերի համաձայն, այս կերպ իր շնորհակալությունն է հայտնում Մեջլումյանին՝ ընտրություններում Թումանյանի  թեւը ամուր պահելու, իրականացված ֆինանսական մեծ ծախսերը փոխհատուցելու եւ ՀՀԿ-ին բոլոր հնարավոր եղանակներով ձայներ ապահովելու համար: Լուսինե Մեջլումյանը կուսակցությանը բերել էր 4722 ձայն:
Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանը,  սակայն, բացառում է, թե ընտրություններին հանրապետական կուսակցությունը երկու թեկնածու կառաջադրի: Armtimes.com-ի հարցին, թե եթե այնուամենայնիվ երկու թեկնածուներն էլ առաջադրվեն ընտրություններում, ում կսատարի մարզպետը, վերջինս պատասխանեց. «Ինչ վերաբերվում է կոնկրետ իմ ծննդավայր Ալավերդի քաղաքին, ապա ես վստահ եմ, որ երկու ՀՀԿ թեկնածու միաժամանակ թեկնածություն չեն առաջադրի: Կառաջադրվի այն թեկնածուն, ում ՀՀԿ-ն հավանության կարժանացնի: Կուսակցությունն ինքը կորոշի, թե ով է լինելու իր թեկնածուն»,-ասաց մարզպետը: