Հրդեհվող Բըրբանքում հայկական կազմակերպությունների շենքերը տարհանման կենտրոնի են վերածվել
Միացյալ Նահանգներում՝ Լոս Անջելեսում անտառային հրդեհներ են եւ Բըրբանքում հայկական մշակութային հիմնադրամը, Հայ դատի Ամերիկայի հանձախմբի գրասենյակն ու Բըրբանքի երիտասարդական կենտրոնն առաջարկել են իրենց շենքերն օգտագործել որպես տարհանման կենտրոն, գրում է Asbarez-ը։
Հայկական կազմակերպությունները տեղացիներին օգնելու նպատակով համագործակցում են տեղի ոստիկանության, հրշեջ ծառայության ու քաղաքային խորհրդի հետ՝ համակարգելով գործողությունները իշխանությունների հետ։
CNN-ի տեղեկություններով միայն Բըրբանքում 300 ու Լոս Անջելեսում մոտ 180 տուն տարհանման գոտում են հայտնվել: Կիրակի առավոտյան բռնկված հրդեհի հետեւանքով Լոս Անջելեսի հյուսիսային անտառային շրջաններում արդեն այրվել է ավելի քան 2 հազար հա տարածք եւ հրշեջների տվյալներով սա Լոս Անջելեսի շրջանում ամենալայնածավալ հրդեհն է: