Երեւանում եւ Քասախում օձեր են հայտնաբերվել
Քասախ գյուղում եւ Երեւանում օձեր են հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնում է  ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը: Նշվում է, որ հուլիսի 10-ին ժամը 10:52-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Ներքին Շենգավիթ 13-րդ փողոցի տներից մեկի մոտակայքում նկատվել է օձ, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Դեպքի վայր է մեկնել 1 մարտական հաշվարկ: Փրկարարները հայտնաբերել են գյուրզա տեսակի օձ եւ տեղափոխել անվտանգ տարածք:
Հուլիսի 10-ին ժամը 19:12-ին ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Քասախ գյուղի Պ.Սեւակի փողոցի տներից մեկում նկատվել է օձ, որին բռնելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել 1 մարտական հաշվարկ: Փրկարարները հայտնաբերել են սահնօձ տեսակի օձ եւ տեղափոխել անվտանգ տարածք: