ԱՄՆ-ում անհետ կորած 5-ամյա հայ երեխայի հարազատները համոզված են՝ նա ողջ է եւ Հայաստանում է
ԱՄՆ-ում անհետ կորած 5-ամյա Արամազդ Անդրեասյանի հարազատները համոզված են, որ նա ողջ է և շարունակում են որոնողական աշխատանքները: Այս մասին գրում է nbclosangeles.com-ը:
«Ես հավատում եմ, որ իմ որդին ողջ է, մինչև նրան չգտնենք»,- ասել է Անա Էստվեզը՝ Արամազդի մայրը: Արամազդի տատիկը՝ Մարգարեթ Ռոբլեսը, նույնպես համոզված է, որ երեխան կենդանի է և պնդում է, որ նրան ԱՄՆ-ից դուրս են հանել. «Ես մտածում եմ, որ նրան ուղարկել են Հայաստան՝ հարազատների մոտ ապրելու»:
Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը հրաժարվում է որևէ տեղեկություն ներկայացնել այն ապացույցների մասին, որոնց հիման վրա երեխայի հայրը՝ Արամազդ Անդրեասյան ավագը, ձերբակալվել է որդու սպանության կասկածանքով:
«Նա էլ երդվել է իր հոր անունով, որ նման բան չի արել: Ասաց՝ իր երեխայի հետ երբեք այդպես չէր վարվի»,- ասել է փոքրիկի հարազատներից Լևոն Ասատուրյանը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Հարավային Կալիֆորնիայում երեխայի մեկամսյա անարդյունք որոնումներից հետո սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է նրա հայրը՝ Արամազդ Անդրեասյան ավագը: 35-ամյա Արամազդ Անդրեասյան ավագին ձերբակալել են հունիսի 23-ին՝ Լաս Վեգասում և նրա մոտ 10 մլն դոլար է եղել:
Արամազդ Անդրեասյանի մայրը՝ Անա Էստվեզը, որդու անհետացման մասին ահազանգել էր ապրիլի 22-ին, երբ երեխայի հայրը որդուն չէր բերել նախապես պայմանավորված վայրը՝ նրան մորը փոխանցելու։ Նույն օրն Արամազդ Անդրեասյան ավագին հայտնաբերել էին իր մեքենայի մոտ՝ անգիտակից վիճակում գետնին ընկած: Նա չի կարողացել բացատրել, թե որտեղ է երեխան: 35-ամյա հայ տղամարդուն ձերբակալել էին որդուն առեւանգելու կասկածանքով, այնուհետեւ ազատ էին արձակել՝ ապացույցների բացակայության պատճառով։