ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գեւորգյանը հրաժարականի դիմում է գրել
ԵՊՀ գիտխորհրդի այսօր հրավիրված արտահերթ նիստի ժամանակ ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանը հայտարարել է, որ հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ԿԳՄՍ նախարարին և բուհի հոգաբարձուների խորհրդի քարտուղարին: Դիմումի մեջ նա խնդրել է մայիսի 17-ին իրեն ազատել ռեկտորի պաշտոնակատարի պաշտոնից:
Նկատենք, որ աշխատանքային օրենսդրությունը որոշակի ժամկետ է նախատեսում՝ աշխատանքից ազատման դիմումը նախապես գրելու համար:
Գեղամ Գեւորգյանը, պատասխանելով մեր հարցին, թե ազատման դիմումը պայմանավորվա՞ծ է իր նշանակման հետ կապված դատական հայցով, ասաց՝ ոչ, դա վաղուց անցած բան է, դիմումը գրել է իր ցանկությամբ:
Հիշեցնենք, որ դատարանը Երևանի պետական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանի լիազորությունները դադարեցնելու որոշում էր կայացրել 2020թ. դեկտեմբերի 17-ին: Գեղամ Գևորգյանի դեմ հայցադիմում էր ներկայացրել համալսարանի Հանրային կապերի ծառայության գլխավոր մասնագետ Կարեն Հեքիմյանը՝ նշելով, որ Գևորգյանը ռեկտորի պաշտոնակատար ընտրվելու ժամանակ եղել է «Էվոկա» բանկի խորհրդի նախագահի տեղակալը, իսկ «Հիմնադրամների մասին» օրենքով (ԵՊՀ-ն հիմնադրամ է) չի թույլատրվում ռեկտորի պաշտոնի զուգակցումն այլ վճարովի աշխատանքի հետ: