Ծառուկյանը պետք է դառնա պետության ղեկավար՝ վարչապետ. մենք գալիս ենք հաղթելու. Միքայել Մելքումյան
«Մենք գալիս ենք հաղթելու. Գագիկ Ծառուկյանը պետք է դառնա հստակ պետության ղեկավար». Ազգային ժողովում այսօր լրագրողների հետ զրույցում հունիսի 20-ին սպասվող ընտրությունների արդյունքների մասին այսպիսի վստահություն հայտնեց ԲՀԿ-ական Միքայել Մելքումյանը:
Ըստ նրա՝ անցած 30 տարիներին Հայաստանն ունեցել է բավականին բարդ եւ հետաքրքիր քաղաքական հետագիծ, 30 տարի շարունակ արկղի մեջ թուղթ գցելով՝ իշխանություն երբեք չի փոխվել։
2018-ի դեկտեմբերի 9-ի ընտրությունները հաշվի չառնելով՝ Մելքումյանը շարունակեց.
«Եվ մենք հիմա առաջին անգամ շանս ունենք խորհրդարանական ընտրությունների միջոցով իշխանափոխություն կատարելու»։
Ընդգծելով, որ ընտրությունների արդյունքում որեւէ ուժ 50+1 տոկոս ձայն չպետք է հավաքի՝ պատգամավորը հայտարարեց.
«Եվ այս պահին հաշվի առնելով մեր քաղաքական ուժի հետագիծը, որ 15 տարի է՝ խորհրդարանում ենք՝ եղել ենք միշտ 2-րդ քաղաքական ուժը, հիմա մեր հերթն է, մենք ենք գալու իշխանության։ Մենք միայնակ ենք մասնակցելու ընտրություններին եւ գալիս ենք հաղթելու. Գագիկ Ծառուկյանը պետք է դառնա հստակ պետության ղեկավար»:
Խոսելով միջազգային գործընկերների հետ աշխատելու Ծառուկյանի հնարավորությունների մասին՝ ԲՀԿ ներկայացուցիչն ասաց, որ նա ունի բարձր հեղինակություն ե՛ւ ԵԱՏՄ շրջանակում, ե՛ւ Եվրոպայում, ե՛ւ այլ երկրներում, ե՛ւ Չինաստանում։
Իր կուսակցության առաջնորդին բնութագրելով որպես հաջողակ մարդ՝ Մելքումյանը հիշեցրեց նաեւ՝ սպորտը «քանդված» վիճակում էր, հենց Գագիկ Ծառուկյանը ձեռքը դրեց սպորտի վրա, այդ ոլորտում արձանագրվեցին հաջողություններ։
Լրագրողներից մեկը հետաքրքրվեց՝ այսինքն՝ գործարարը դառնա պետության ղեկավա՞ր. «Որեւէ մեկին սեփականատեր լինելը չի արգելել, որ ինքը դառնա երկրի ղեկավար... Դու երկիրը պետք է կառավարես, ինչպես քեզ հոգեհարազատ միջավայրը, ինքը գիտի՝ ոնց կառավարել»,- ասաց նա։