Արարատ Միրզոյանը պատրաստվում է ԱԺ խորհրդին առաջարկել Վալենտինա Մատվիենկոյին շնորհել ԱԺ պատվո մեդալ
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը պատրաստվում է ԱԺ խորհրդին առաջարկել Վալենտինա Մատվիենկոյին շնորհել ԱԺ պատվո մեդալ՝ Մարալ Նաջարյանին գերությունից ազատելու գործում ներդրած ջանքերի համար։
«Մեր հայրենակցուհի Մարալ Նաջարյանը ազատվեց ադրբեջանական գերությունից և արդեն գտնվում է Լիբանանում։ Այս կապակցությամբ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ՌԴ Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին, ով արձագանքեց Տաթև Հայրապետյանի կողմից նախաձեռնած ԱԺ բոլոր կին պատգամավորների նամակին և անձամբ իմ խնդրանքին՝ միջնորդի դեր ստանձնել Մարալին օր առաջ ազատելու գործում։
Պատրաստվում եմ ԱԺ խորհրդին առաջարկել տիկին Մատվիենկոյին շնորհել ԱԺ պատվո մեդալ։
Լիահույս եմ, որ մեր գործընկերների հետ համատեղ ջանքերը թույլ կտան օր առաջ վերադարձնել բոլոր ռազմագերիներին և գերեվարված անձանց»,- ֆեյսբուքյան էջում գրառել է Արարատ Միրզոյանը։