Փետրվարի 13-14-ին հրշեջ փրկարարները մարել են ընդհանուր 147,8 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
Փետրվարի 13-ից 14-ն ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 31 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավելի տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ, մասնավորապես՝
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա՝ 200 քմ, Շենգավիթ՝ 5000 քմ, 6,5 հա, 3000 քմ, Էրեբունի վարչական շրջաններում՝ 400 քմ,
Արարատի մարզի Արարատ՝ 5000 քմ, Մասիս քաղաքներում՝ 500 քմ, Տափերական գյուղում՝ 10 հա,
Արմավիրի մարզի Փարաքար գյուղում՝ 200 քմ,
Լոռու մարզի Քարինջ գյուղում՝ 57 հա, Ալավերդի՝ 6 հա, 350 քմ, Սպիտակ՝ 2000 քմ, Վանաձոր քաղաքներում՝ 2 հա, 800 քմ, 600 քմ, 400 քմ,
Գեղարքունիքի մարզի Սևան քաղաքում՝ 3 հա,
Սյունիքի մարզի Վերիշեն գյուղում՝ 50 հա, Ներքին Խոտանան գյուղում՝ 6 հա, Նորաշենիկ գյուղում՝ 2․5 հա, Գորիս՝ 1000 քմ, 1 հա, Կապան՝ 800 քմ, 700 քմ, Քաջարան՝ 1500 քմ, Սիսիան քաղաքներում՝ 4000 քմ,