Հ2-ի հաղորդումները, հունվարի 21-ից սկսած, հնարավոր չի լինի դիտել ալեհավաքի միջոցով
Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի 2021 թվականի հունվարի 15-ի որոշմամբ՝ Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքը զրկվել է վերգետնյա եթերային հեռարձակում իրականացնելու հնարավորությունից։ Այս մասին քաղաքացիներին տեղեկացնում է Հ2 հեռուստաընկերությունը եւ նշում, որ, հունվարի 21-ից սկսած, ալեհավաքի միջոցով այլևս քաղաքացիները չեն կարողանալու դիտել Հ2-ի հաղորդումները:
«Մեր հեռուստաընկերությունը համարում է այս որոշումը ոչ իրավաչափ և խտրական և բոլոր օրինական միջոցներով պայքարելու է վերգետնյա եթերային հեռարձակումը վերականգնելու համար:
Մինչ այդ Հայկական երկրորդի հաղորդումները, հունվարի 21-ից սկսած, կարող եք դիտել միայն ցանցային օպերատորների կամ մալուխային ցանցերի միջոցով, ինչպիսիք են, օրինակ, U-com-ը, Rostelecom-ը, Beeline-ը, Viva MTS-ը և մյուս բոլոր մալուխային ցանցերը: Մեզ կարող եք հետևել նաև հ2-ի YouTube-յան ալիքի և ֆեյսբուքյան էջի միջոցով»,- մանրամասնել է ընկերությունը: