«Իմ քայլը» խմբակցությունը Գագիկ Ջհանգիրյանին առաջադրել է ԲԴԽ անդամի թեկնածու
Հանդիպումից հետո խմբակցությունը խորհրդակցեց և որոշեց առաջադրել Գագիկ Ջհանգիրյանին որպես ԲԴԽ թեկնածու։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
Դիտարկմանը՝ նախկին զինդատախազ Գագիկ Ջհանգիրյանի թեկնածության հետ կապված կան բազմաթիվ հակասություններ, Լիլիթ Մակունցը նշեց, որ խմբակցությունը Ջհանգիրյանին համարում է իր ոլորտի պրոֆեսիոնալ, և սա առաջանային դերակատարում է ունեցել։ «Իհարկե, այն բոլոր հարցերը՝ կապված հանրային դաշտում շրջանառվող մեկնաբանությունների հետ, տարատեսակ դիրքորոշումների հետ, բոլոր այդ հարցերը հնչել են, և խմբակցության տպավորությունը այդ առումով եղել է այն, որ Գագիկ Ջհանգիրյանը ներկայացնում է սպառիչ պարզաբանումներ այդ առնչությամբ։ Ես կարծում եմ, որ արդեն լիագումար նիստերի դահլիճում նաև հանրությունը կունենա հնարավորություն բոլոր այդ պատասխանների, այդ թվում՝ «Մատաղիսի գործի» հետ կապված, և թեմաներով ներկայացնել իր պազաբանումները, դիտարկումները, իր տեսակետները»,- նշեց Մակունցը։
Լիլիթ Մակունցի խոսքով՝ Ջհանգիրյանի թեկնածությունը առաջադրելու հարցը խմբացկությունում միաձայն է ընդունվել։ Հարցը կքննարկվի Ազգային ժողովի առաջիկա քառօրյայի ընթացքում։
Հիշեցնենք, որ «Հայկական ժամանակը» ավելի վաղ տեղեկացրել էր Ջհանգիրյանի հնարավոր առաջադրման մասին, իսկ այսօր տեղի է ունեցել Գագիկ Ջհանգիրյանի և «Իմ քայլը» խմբակցության հանդիպումը։