Արցախում վիրավորված ռուսաստանցի լրագրողները կտեղափոխվեն Երևան. Զախարովա
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում վիրավորված ռուսաստանցի լրագրողներին կտեղափոխեն Երեւան, երբ նրանք բոլորն ի վիճակի լինեն փոխադրվել: Այս մասին TACC-ին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Երևանում ՌԴ դեսպանատունը կապի մեջ է Հայաստանի արտգործնախարարության հետ՝ Ղարաբաղում ռուս լրագրողների վիրավորվման հետ կապված: Մեր տեղեկություններով՝ նրանցից մեկը գտնվում է ծանր վիճակում: Նրան վիրահատել են: Երկուսը միջին ծանրության վնասվածք ունեն և շուտով նույնպես կվիրահատվեն: Հենց բոլոր լրագրողները տեղափոխման ենթակա կլինեն, նրանց կհասցնեն Երևան»,- նշել է նա։
Հիշեցնենք՝ երեկ Արցախում՝ Շուշի քաղաքում, Ադրբեջանի կողմից թիրախավորված ու խոցված Ղազանչեցոց եկեղեցին նկարահանելու ժամանակ երկրորդ հարվածն է հասցվել եկեղեցուն, որի հետեւանքով վիրավորումներ են ստացել 3 ռուս լրագրողներ, նրանցից մեկի՝ բլոգեր, խմբագիր Յուրի Կոտյոնոկի վիճակը գնահատվել է ծայրահեղ ծանր: