Քննության արդյունքները ԳԹԿ-ն չի կարողանում ուղարկել դիմորդներին․ դրանք հրապարակվելու են քննական կենտրոններում
09/07/2020 schedule16:18
Մաթեմատիկայի միասնական քննության արդյունքները Գնահատման եւ թեստավորման կենտրոնը (ԳԹԿ) չի կարողանում ուղարկել դիմորդների էլեկտրոնային հասցեներին․ պատճառն ինտերնետ կապի խափանումն է։
Ինչպես իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է ԳԹԿ մամուլի քարտուղար Խաչանուշ Գրիգորյանը, քննության արդյունքները չեն կարողանում տեղադրել նաեւ dimord.am կայքում։
Նշենք, որ մաթեմատիկայի քննությունը տեղի էր ունեցել հուլիսի 6-ին։
Պատասխանները մինչեւ օրվա ավարտը հրապարակվելու են այն քննական կենտրոններում, որտեղ հանձնվել է քննությունը։ Կապի հետ խնդիրների վերացման դեպքում պատասխանները հասանելի կլինեն նաեւ համացանցում:
Մեզ հետ զրույցում մամուլի քարտուղարը նշեց, որ կապի հետ խնդիրների պատճառով առայժմ ամփոփված չեն նաեւ հուլիսի 4-ի՝ հայոց պատմության քննության արդյունքները եւ ամփոված են միայն հուլիսի 2-ի՝ օտար լեզվի քննության արդյունքները։ Մնացածն ավելի ուշ կկարողանան տրամադրել։