Էդմոն Մարուքյանը հրավիրվել է ՀՔԾ, եւ դատաբժշկական փորձաքննություն է նշանակվել
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ այսօր հրավիրվել է Հատուկ քննչական ծառայություն՝ համապատասխան ծանուցումը հրապարակելով սոցցանցի իր էջում:
Միաժամանակ, Մարուքյանին դատաբժշկական փորձաքննություն անցնելու նպատակով կանչել են նաեւ ՀՀ ԱՆ դատական բժշկության գիտագործնական կենտրոն:
Հիշեցնենք՝ մայիսի 8-ին ԱԺ-ում ծեծկռտուք էր տեղի ունեցել «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի եւ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի միջեւ, որին միջամտել էին ԱԺ մյուս պատգամավորները: Կատարվածից հետո դատախազությունը սկսել էր ուսումնասիրել միջադեպի հանգամանքները, ապա նյութերն ուղարկել էր ՀՔԾ: