Նախարար Էրիկ Գրիգորյանի ազատման մասին տեղեկությունները գերատեսչությունները չեն մեկնաբանում
Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանի ազատման մասին տեղեկությունները ո՛չ նախարարության եւ ո՛չ էլ ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակները չեն մեկնաբանում։ Վերջինս դեռեւս տեղեկությունը փորձում է ճշտել։
Հիշեցնենք, որ «Ազատություն»-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, նշել է, որ նախարարն ազատման դիմում է գրել:
Շրջակա միջավայրի նախարարության մամուլի խոսնակ Դավիթ Գրիգորյանը մեր զրույցում ասաց, որ այս պահին որեւէ մեկնաբանություն չունի, իսկ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը նշեց, որ վարչապետը խորհրդակցության է, ավարտից հետո կկարողանա ճշտել տեղեկությունը։
ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը նույնպես պատասխան չուներ՝ արդյոք նախագահը Գրիգորյանին ազատելու դիմում ստացե՞լ է, թե՞ ոչ:
Նշենք, որ Գրիգորյանի ազատման դեպքում վարչապետը պետք է առաջարկությամբ դիմի նախագահին, վերջինիս հրամանագրով էլ նախարարը կարող է ազատվել այդ պաշտոնից։
Հիշեցնենք, որ Էրիկ Գրիգորյանը 2018-ի մայիսի 12-ին նշանակվել էր բնապահպանության նախարար, իսկ շուրջ 1 տարի անց՝ 2019 թվականի հունիսի 1-ին՝ նախարարության անունը փոխվելուց հետո, նշանակվել էր շրջակա միջավայրի նախարար։
Ֆեյսբուքյան իր էջում Գրիգորյանը չորս ժամ առաջ հետեւյալ գրառումն է արել. «Շրջակա միջավայրի պահպանությունը յուրաքանչյուրիս գործն է, անկախ մասնագիտությունից, աշխատավայրից և նախասիրություններից»։