Տարեցների խնամքի կենտրոններում կարանտին է. թեստավորված անձինք չկան
Կորոնավիրուսով վարակվելն առավել վտանգավոր է տարեցների համար. այս խոցելի խմբի խնամքի համար նախատեսված հաստատություններում վարակի արձանագրման և թեստավորման մասին հարցերին աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը նշեց, որ վարակման դեպքեր չկան, թեստավորման դեպքեր չեն եղել:
«Տարեցների խնամքի տներում արտակարգ իրադրություն հայտարարելուց 2-3 շաբաթ առաջ հայտարարվել էր կարանտին, դրանք փակ էին այցելուների համար: Առողջապահության նախարարության հետ համատեղ ստեղծվել են անհրաժեշտության դեպքում մարդկանց մեկուսացնելու համար բոլոր պայմանները: Որոշ հաստատություներում այդ հնարավորությունը եղել է, և կիրառվել է նոր ընդունված մարդկանց դեպքում: Այս պահին կարանտինը շարունակվում է»,- ասաց նախարարը: