Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատավոր Աննա Դանիբեկյանը ինքնաբացարկ չհայտնեց
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանը Քոչարյանի եւ մյուսների գործով ինքնաբացարկ չհայտնեց:
Քիչ առաջ վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից՝ Դանիբեկյանը հրապարակեց այս որոշումը՝ այդպիսով մերժելով պաշտպանական կողմի ավելի վաղ ներկայացրած ինքնաբացարկի միջնորդությունը:
Հիշեցնենք, որ պաշտպանական կողմն այսօր հերթական անգամ ինքնաբացարկի միջնորդություն էր ներկայացրել Աննա Դանիբեկյանին՝ պատճառաբանելով, որ նա ունի բացասական կանխակալ վերաբերմունք Քոչարյանի նկատմամբ եւ դրսեւորել է երկակի մոտեցումներ:
Միջնորդության դեմ առարկել էր մեղադրող դատախազ Պետրոս Պետրոսյանը՝ պնդելով, որ փորձ է արվում միջնորդություններ հարուցելով՝ ձգձգել եւ դատական քննությունը փակուղային իրավիճակի հասցնել:
Նշենք, որ նիստի վերսկսումից հետո դատարան չեն ներկայացել տուժողներից մի քանիսը, ինչպես նաեւ՝ ամբաստանյալ Յուրի Խաչատուրովի թարգմանիչը: Աննա Դանիբեկյանի որոշմամբ՝ նիստն այս պահին ընդմիջվեց՝ թարգմանչի մասնակցության հարցը պարզելու համար: