Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց համաներման նախագիծը
ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին օրենքի նախագիծը:
Նախագծին կողմ քվեարկեց 75 պատգամավոր, դեմ, ձեռնպահ չկար:
Այսօր ՀՀ ԱԺ-ն իր արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկում էր «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Մինչ քվեարկությունը ՀՀԿ-ական մի քանի պատգամավորներ հայտարարեցին, որ կողմ կքվեարկեն նախագծին, բայց դեմ են համաներմամբ ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներին ազատ արձակելուն: