Արքայազն Ջորջն 1-ին անգամ դպրոց է գնացել (տեսանյութ)
Մեծ Բրիտանիայի արքայազն Ուիլիամի որդին՝ արքայազն Ջորջը, 1-ին անգամ դպրոց է գնացել: Գրում են բրիտանական լրատավամիջոցները: 4-ամյա Ջորջին դպրոց է ուղեկցել միայն հայրը: Նրա մայրը՝ Քեմբրիջի դքսուհի Քեյթ Միդլթոնը, որը 3-րդ երեխային է սպասում, չի կարողացել որդու հետ լինել՝ վատառողջ լինելու պատճառով: Նշվում է, որ նա շատ է տխրել այդ պատճառով:
Ջորջն ընդունվել է Լոնդոնի Thomas’s Battersea դպրոց, որի տարեկան վարձը 20 հազար ֆունտ ստեռլինգ է: Նրան դպրոցի մոտ դիմավորել է տնօրենը՝ Հելեն Հեսլեմը: Նա Ջորջին ուղեկցել է իր դասարան: