«Լուսավոր Հայաստան»-ն ընդունել է նախագահի հրավերը. Մարուքյան
Ի պատասխան Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի կողմից երեկ տարածված հայտարարության՝ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության և ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության անունից հայտարարում եմ, որ ընդունում ենք հրավերը:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար, պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը՝ հավելելով, որ խմբակցությունը պատրաստ է մասնակցել ցանկացած քննարկման, որտեղ հնարավոր կլինի վերականգնել քաղաքացիական համերաշխությունն ու ուղիներ գտնել երկիրը խոր ճգնաժամից հանելու համար:
Երեկ ՀՀ նախագահի աշխատակազմը հայտարարություն տարածեց, որ նախագահ Արմեն Սարգսյանը վարչապետին, խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին և «Հայրենիքի փրկության շարժման» ղեկավարներին ս/թ մարտի 13-ին՝ ժ. 12:00-ին, հրավիրում է հանդիպման նախագահական նստավայրում: