Հարևանությամբ այնպիսի դղյակներ կան, որ մեր տունը գոմի է նման․ Գագիկ Ջհանգիրյանը ՝ իր ունեցվածքի մասին
22/01/2021 schedule13:23
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ԲԴԽ անդամի թեկնածու Գագիկ Ջհաանգիրյանը՝ արձագանքելով պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի հարցին, խոսեց իր ունեցվածքի մասին։ Նա նշեց, թե ինչ միջոցներով է կառուցել իր տունը։
«Ես ակադեմիայի 9 կոոպերատիվի բնակարան-շենքի նախագահն եմ եղել։ Ստացել եմ 4 սենյականոց բնակարան, Դավիթաշեն 4-րդ թաղամաս 21 շենքում։ Դա վաճառել եմ 1989 թվականին թիֆլիսահայ մի ընտանիքի։ Հիմա չգիտեմ՝ այնտեղ ով է ապրում։ Այդ փողերով մենք քանդել ենք մեր հին սեփական տունը, նույն տեղում կառուցել ենք այդ բնակարանը»։
Ջհանգիրյանի խոսքով՝ երբ ինքը 1990 թվականի դեկտեմբերի 26-ին անցել է աշխատանքի  որպես արդարադատության նախարարության դատական մարմինների վարչության պետ, այդ տունը կառուցված է եղել։ «Եվ դուք երևի նաև անշարժ գույքի շուկայից գիտեք, որ կենտրոնում եռհարկանի տունը շատ ավելի թանկ է, այն էլ՝ 2002 կամ 2003 թվականներին, քան այն ժամանակ, այն էլ Մոնումենտում չի այդ տունը՝ ձեր ասած դղյակը։ Նախ դղյակային որևէ բան չկա, այնտեղ հարևանությամբ այնպիսի դղյակներ կան, որ մեր տունը գոմի է նման։ Բայց ասեմ ձեզ, այն ժամանակ էլ այնտեղ աղբանոց է եղել։ Երբ այդ հողը քաղաքապետարանը ինձ հատկացրել է, եղել է աղբանոց։ Այդ հիմա է աչք ծակում»։
Թագուհի Թովմասյանը նաև նշեց՝ տեղեկություններ կան, որ ԲԴԽ առաջին նիստում դատավորները մտադիր են Ջհանգիրյանի լեգիտիմության հարցը վիճարկել։ Ջհանգիրյանն էլ շեշտեց, որ ինքը Ազգային ժողովի կողմից է նշանակվելու որպես ԲԴԽ անդամ։ «Ես եթե նշանակվեմ, նշանակվում եմ Ազգային ժողովի որոշմամբ։ Իրենք այդպիսի իրավունք չունեն, բայց իրենք  իրենց ազդեցության տակ գտնվող պետական մարմինների, քաղաքական ուժերի, ովքեր Սահմանադրական դատարանում այդ որոշման սահմանադրականությունը վիճարկելու իրավունք ունեն, կարող են դիմել, մեծ սիրով։ Խնդիր չեմ տեսնում»։