Արցախի Մարտակերտ քաղաքում և հարակից բնակավայրերում, Մարտունու շրջանի Աշան-Նոր Շեն-Հացի, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների տարածքներում հունվարի 13-ին նախատեսվում է չպայթած զենք-զինամթերքի վնասազերծում:
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
«Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ այսօր օրվա ընթացքում չպայթած և վտանգ ներկայացնող ռազմամթերքի վնասազերծում է նախատեսվում Մարտակերտ քաղաքում և հարակից բնակավայրերում, Մարտունու շրջանի Աշան, Նոր Շեն, Հացի, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների տարածքներում: Պայթյունների ձայներ լսելու դեպքում խուճապի չմատնվել»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ԱԻ ծառայությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է. անծանոթ առարկաներ կամ զենք-զինամթերք հայտնաբերելու դեպքում անհապաղ զանգահարել ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն՝ 911, 101, 112 կարճ հեռախոսահամարներին: