ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ազատման դիմում է ներկայացրել։ «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Օհանյանը։
Վերջինս նշեց, որ Խաչատրյանը դիմումը ներկայացրել էր նախօրեին։
Թե ով է փոխարինելու վերջինիս, առայժմ հայտնի չէ, սակայն մամուլում ակտիվորեն շրջանառվում է «Menu.am» ցանցի հիմնադիր Վահան Քերոբյանի անունը։
Տիգրան Խաչատրյանը այս պաշտոնը զբաղեցնում էր 2019 թվականի հունիսի 1-ից՝ նախարարության անվանափոխությունից հետո։ Մինչ այդ նա 2018-19 թվականներին զբաղեցրել է տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարի պաշտոնը։
Նշենք, որ, ըստ կարգի, նախարարին ազատելու համար վարչապետը առաջարկությամբ պետք է դիմի ՀՀ նախագահին, որի հրամանագրով էլ արդեն նա կազատվի։