Սահմանադրական դատարանի աշխատակարգային նիստը, որում քննարկվում է ՍԴ նախագահի և փոխնախագահի ընտրություն հարցը, ընդմիջվել է մինչև 14:00:
Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանը, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Երվանդ Խունդկարյանի՝ ՍԴ նախագահի պաշտոնում ինքնաառաջադրվելու վերաբերյալ հարցին, նշեց. «Ես կարծում եմ, որ մենք նոր թեկնածուի կարիք ունենք»: Նա, սակայն, իր այս տեսակետը չմեկնաբանեց:
ՍԴ դատավորը ասաց նաև՝ Խունդկարյանից բացի, այլ թեկնածություն չկա:
Անդրադառնալով Հրայր Թովմասյանի հայտարարությանը, թե ՍԴ-ում այլ սցենար է քննարկվել, և նոր առաջադրում է լինելու՝ Գրիգորյանը նշեց. «Ես չգիտեմ՝ պարոն Թովմասյանը ինչ ինֆորմացիա ունի, որտեղից, հենց հիմա մենք քննարկում ենք պարոն Խունդկարյանի թեկնածությունը»: