Սահմանադրական դատարանի դատավոր Արթուր Վաղարշյանը այսօր լրագրողներին ասաց, որ լուրջ չի վերաբերվում մամուլին. «Ես արդեն մամուլին լուրջ չեմ ընդունում և որոշել եմ չկարդալ, քանի որ եթե ձեզ հավատայի, դուք երկու ամիս ասում էինք, որ չեմ ընտրվի, բայց ընտրվեցի»։
«Եթե ձեզ հավատայի, 2 ամիս ասում էիք՝ չի ընտրվի, չի ընտրվի»:
Անդրադառնալով լրագրողի դիտարկմանը, թե Վաղարշյանը մտահոգություն է ունեցել, որ պատգամավորները իրեն չեն ընտրի, նա նշեց. «Մինչև վերջին պահը, երբ ամբիոնից հեռացա, մտածում էի՝ չեմ ընտրվի»:
Արթուր Վաղարշյանը նաև ասաց, որ նախընտրած թեկնածու չունի: «Պիտի լսեմ խոսքը, Սահմանադրական դատարանի ապագայի մասին տեսլականը, նոր ընտրությունը կատարեմ»:
Արձագանքելով մամուլում շրջանառվող տեղեկություններին, թե Խունդկարյանի թեկնածությունը քննարկվել է, և ինքն ու Շաթիրյանը չեզոքություն են պահպանել՝ Վաղարշյանը նշեց՝ կեղծիք է: «Մենք առաջադրում չենք արել, թեկնածությունները չենք քննարկել, այսօրվա հետ կապված ընթացակարգային հարցեր ենք քննարկել»:
Վաղարշյանը նաև նշեց, որ լրագրողներին չի թույլատրվում նիստը լուսաբանել՝ կարանտինի պայմաններից ելնելով: «Դահլիճը շատ փոքր է, նաև մթնոլորտը կխանգարեր: Պատկերացնո՞ւմ եք ձեր ներկայությունը, այսքան՝ տեխնիկան ու այդքան փոքր տեղը»: