ԳեոՊրոՄայնինգ Գոլդ ընկերությունը շնորհավորում է երկաթուղային գործընկերներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ
05/08/2020 schedule14:31
«ԳեոՊրոՄայնինգ Գոլդ» ընկերությունը մասնագիտական տոնի՝ երկաթուղայինի օրվա կապակցությամբ շնորհավորում է ռազմավարական գործընկեր «Հարավկովկասյան երկաթուղի»  ընկերությանը ։
Շնորհավորական ուղերձով գործընկերներին դիմեց  «ԳեոՊրոՄայնինգ Գոլդ» ընկերության տնօրեն Անատոլի Գոգոտինը․
«Հարավկովկասյան երկաթուղի»-ն «ԳեոՊրոՄայնինգ Գոլդ»- ընկերության հետ 12 տարվա համագործակցության ընթացքում հանդես է եկել որպես պատասխանատու գործընկեր ՝ ապահովելով երկաթուղային փոխադրումների աճող կարիքները : Բացի այդ, «ՀԿԵ»-ն արդյունավետորեն իրականացնում է լոգիստիկ և ինժեներական լուծումներ, որոնք ապահովում են ընկերության տրանսպորտային գործընթացները, ինչպես հանրապետական նշանակության սահմաններում, այնպես էլ ներմուծման հաղորդակցության մեջ: Այսօր մենք կարող ենք վստահորեն ասել, որ «ՀԿԵ»-ն և «ԳեոՊրոՄայնինգ Գոլդ»- ը արդյունավետորեն փոխհամագործակցում են ի շահ երկու ընկերությունների, նրանց կոլեկտիվների հազարավոր անդամների և ի շահ Հայաստանի Հանրապետության տնտեսության: Մեր գործընկերներին մաղթում եմ սահուն և անվտանգ գործունեություն և մասնագիտական ձեռքբերումներ: Շնորհավորում ենք Ձեզ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ, երկաթուղայիննե՛ր»։
«ԳՊՄ Գոլդ» ընկերությունը շահագործում է Սոթքի հանքը և Արարատի ոսկու կորզման ֆաբրիկան։ Ընկերության ակտիվներում աշխատում է ավելի քան 1500 աշխատող: Արտադրության տեխնիկական վերազինման համար ներդրումները արդեն գերազանցել են 200 միլիոն դոլարը:
«ԳՊՄ Գոլդ» - ը և «ՀԿԵ» -ն համագործակցում են 2008 թվականից ՝ Արարատի ֆաբրիկա Սոտքի հանքավայրից հանքաքարի մատակարարման շրջանակում (երկաթուղային գծի երկարությունը 269 կմ է): «ԳՊՄ Գոլդ»- ի համար փոխադրվող հանքաքարի ծավալը «ՀԿԵ»-ի ընդհանուր բեռնափոխադրումների շրջանառության կեսից ավելին է: