ԱԺ-ն ավարտեց արտահերթ նստաշրջանը․ քննարկված բոլոր նախագծերն ընդունվեցին
Մասնավորապես՝ ընդունվեց «Դատախազության մասին» օրենքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագիծը 85 կողմ, ոչ մի դեմ եւ ձեռնպահ ձայներով։
Նշենք, որ այս օրենքով առաջարկվում է կազմակերպել նաեւ արտահերթ բաց մրցույթ՝ դատախազությունում առկա թափուր աշխատատեղերը լրացնելու նպատակով։ Մրցույթը կարող է կազմակերպվել գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ:
Ամբողջությամբ ընդունվեց նաեւ «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Ըստ այս օրենքի՝ անվճար ուսում ստանալ կարող են ոչ միայն զոհված զինծառայողների երեխաները, այլեւ նրանց ծնողները եւ ամուսինները։ Այն նույնպես ընդունվեց միաձայն՝ 86 կողմ ձայներով։
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ հուրախություն իրենց, հավանաբար մյուս շաբաթ եւս կունենան արտահերթ նստաշրջան։