Կորոնավիրուսի 102 նոր դեպք է հաստատվել. գրանցվել է 4 մահ, երկուսը՝ այլ հիվանդություններից
Մայիսի 7-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2884 դեպք, որոնցից 1185-ը՝ առողջացած, 42-ը՝ մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում է Հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման կենտրոնը:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1648 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 28.017 թեստավորում:
Այսպիսով՝ կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 102 նոր դեպք և 50 առողջացած: Գրանցվել է 4 նոր մահվան դեպք:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ) և 66 (տղամարդ) տարեկան, ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 9 է։